Letnia Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Uniwersytecie Gdańskim

Letnia Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemcó

Wakacyjny kurs języka polskiego w Trójmieście daje możliwość połączenia nauki z wypoczynkiem nad morzem, poznawaniem historii i kultury Gdańska i okolic.

Szkoła Letnia organizowana jest w sierpniu, trwa 2 tygodnie.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, po 4 godziny lekcyjne dziennie (4 x 45 minut). Prowadzimy lektoraty na wszystkich poziomach – od survival polish dla początkujących po kursy dla osób na poziomie zaawansowanym. Kształcimy umiejętności komunikacyjne, uczymy gramatyki, słownictwa, rozumienia tekstu pisanego oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych. Zajęcia odbywają się w budynku Uniwersytetu Gdańskiego, a także poza nim.

Lektorami są doświadczeni nauczyciele, na co dzień uczący języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Gdańskim.

Po przeprowadzonych testach końcowych słuchacze otrzymają zaświadczanie potwierdzające udział w kursie.

W programie kursu:

zajęcia z języka polskiego,

wycieczki i spacery na terenie Gdańska i Trójmiasta,

impreza integracyjna / na zakończenie kursu,

poznawanie atrakcji Trójmiasta (zabytki, muzea, galerie sztuki, teatr, plaża),

wykłady dotyczące historii i kultury polskiej prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Gdańskiego (w języku polskim lub angielskim),

pokazy polskich filmów należących do klasyki, jak też współczesnych (wraz z omówieniem – w języku polskim lub angielskim).

Termin kursu: 30 lipca – 10 sierpnia 2018 r.

Cena kursu: 1200 zł (290 euro)

Termin składania zgłoszeń: do 30 czerwca 2018 r.

Liczba osób w grupie: maksymalnie 10.

Zakwaterowanie

Słuchacze szukają noclegu samodzielnie.

Polecamy:

Warunki uczestnictwa:

1. W Szkole Letniej Języka Polskiego i Kultury Polskiej organizowanej przez Centrum Kultury i Języka Polskiego na Uniwersytecie Gdańskim można uczestniczyć po uiszczeniu opłaty (po podpisaniu umowy kursant otrzymuje numer konta). Koszt kursu wynosi 1200 zł i obejmuje program dydaktyczny i częściowo kulturalny. Kursant pokrywa koszty zakupu biletów na wydarzenia kulturalne, koszty zakwaterowania i wyżywienia. Opłatę za kurs należy uiścić pierwszego dnia kursu na otrzymany numer konta.
  2. Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców UG udziela informacji pod adresem mailowym polskidlacudzoziemcow@ug.edu.pl.
  3. Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2018 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: www.polskidlacudzoziemcow.ug.edu.pl.