Letnia Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Uniwersytecie Gdańskim

Wakacyjny kurs języka polskiego w Trójmieście daje możliwość połączenia nauki z wypoczynkiem nad morzem, poznawaniem historii i kultury Gdańska i okolic.

Szkoła Letnia organizowana jest w sierpniu, trwa 2 tygodnie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, po 4 godziny lekcyjne dziennie (4 x 45 minut). Prowadzimy lektoraty na wszystkich poziomach – od survival polish dla początkujących po kursy dla osób na poziomie zaawansowanym. Kształcimy umiejętności komunikacyjne, uczymy gramatyki, słownictwa, rozumienia tekstu pisanego oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych. Zajęcia odbywają się w budynku Uniwersytetu Gdańskiego, a także poza nim. Lektorami są doświadczeni nauczyciele, na co dzień uczący języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Gdańskim. Po przeprowadzonych testach końcowych słuchacze otrzymają zaświadczanie potwierdzające udział w kursie.

W programie kursu:

– zajęcia z języka polskiego,

– wycieczki i spacery na terenie Gdańska i Trójmiasta,

– impreza integracyjna / na zakończenie kursu,

– poznawanie atrakcji Trójmiasta (zabytki, muzea, galerie sztuki, teatr, plaża),

– wykłady dotyczące historii i kultury polskiej prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Gdańskiego (w języku polskim lub angielskim),

– pokazy polskich filmów należących do klasyki, jak też współczesnych (wraz z omówieniem – w języku polskim lub angielskim).

Termin kursu: 29 lipca – 09 sierpnia 2019 r.

Cena kursu: 1290 zł (300 euro)

Termin składania zgłoszeń: do 30 czerwca 2019 r.

Liczba osób w grupie: maksymalnie 10.

Konto bankowe, na które należy przesyłać wpłaty:

LETNIA SZKOŁA JĘZYKA POLSKIEGO I KULTURY POLSKIEJ

Bank Pekao S.A. Oddział w Gdańsku IV

Kołobrzeska 43,

Konto: 59 1240 1271 1111 0010 4368 2415

Dla wpłat z zagranicy:

Swift: PKOPPLPW

IBAN: PL 59 1240 1271 1111 0010 4368 2415

Tytuł wpłaty: 506-F100-S433-19, imię i nazwisko, rodzaj kursu

przykład: 506-F100-S433-19, Jan Kowalski, Letnia Szkoła Języka Polskiego

Zakwaterowanie

Słuchacze szukają noclegu samodzielnie.

Polecamy:

Warunki uczestnictwa:

1. W Szkole Letniej Języka Polskiego i Kultury Polskiej organizowanej przez Centrum Kultury i Języka Polskiego na Uniwersytecie Gdańskim można uczestniczyć po uiszczeniu opłaty (po podpisaniu umowy kursant otrzymuje numer konta). Koszt kursu wynosi 1200 zł i obejmuje program dydaktyczny i częściowo kulturalny. Kursant pokrywa koszty zakupu biletów na wydarzenia kulturalne, koszty zakwaterowania i wyżywienia. Opłatę za kurs należy uiścić pierwszego dnia kursu na otrzymany numer konta.
  2. Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców UG udziela informacji pod adresem mailowym polskidlacudzoziemcow@ug.edu.pl.
  3. Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2018 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: www.polskidlacudzoziemcow.ug.edu.pl.